Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P1166.153NLT
P1166.153NLT
5S-P1166.153NLT
P1166.153NLT
FIXED IND 15UH 1.4A 92 MOHM SMD
Type:-
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.4A
Q @ Freq:1.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:92 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:22MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.297"" L x 0.297"" W (7.54mm x 7.54mm)","0.138"" (3.51mm)"