Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0770.683NLT
P0770.683NLT
5S-P0770.683NLT
P0770.683NLT
FIXED IND 68UH 400MA 860 MOHM
Type:-
Inductance:68|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:400mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:860 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.175"" W (6.60mm x 4.45mm)","0.115"" (2.92mm)"