Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0770.223NL
P0770.223NL
5S-P0770.223NL
P0770.223NL
FIXED IND 22UH 800MA 370 MOHM
Type:-
Inductance:22|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):800mA
Q @ Freq:700mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:370 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.175"" W (6.60mm x 4.45mm)","0.115"" (2.92mm)"