Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0770.222NL
P0770.222NL
5S-P0770.222NL
P0770.222NL
FIXED IND 2.2UH 2.4A 70 MOHM SMD
Type:-
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.4A
Q @ Freq:2.3A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:70 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.175"" W (6.60mm x 4.45mm)","0.115"" (2.92mm)"