Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0770.104NLT
P0770.104NLT
5S-P0770.104NLT
P0770.104NLT
FIXED IND 100UH 300MA 1.27 OHM
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 300mA |
| Q @ Freq: | 310mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.27 Ohm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.175"" W (6.60mm x 4.45mm)","0.115"" (2.92mm)" |