Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0770.103NL
P0770.103NL
5S-P0770.103NL
P0770.103NL
FIXED IND 10UH 1.1A 160 MOHM SMD
Product Description
Series:P0770NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.1A
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:160 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.175"" W (6.60mm x 4.45mm)","0.115"" (2.92mm)"