Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0762.683NLT
P0762.683NLT
5S-P0762.683NLT
P0762.683NLT
FIXED IND 68UH 700MA 660 MOHM
Type:-
Inductance:68|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):700mA
Q @ Freq:900mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:660 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.118"" (3.00mm)"