Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0762.104T
P0762.104T
5S-P0762.104T
P0762.104T
FIXED IND 100UH 600MA 840 MOHM
Product Description
Series:P0762NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):600mA
Q @ Freq:700mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:840 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.118"" (3.00mm)"