Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0752.104NL
P0752.104NL
5S-P0752.104NL
P0752.104NL
FIXED IND 100UH 1.3A 380 MOHM
Product Description
Series:P0752NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.3A
Q @ Freq:1.2A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:380 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.215"" (5.46mm)"