Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0751.683NL
P0751.683NL
5S-P0751.683NL
P0751.683NL
FIXED IND 68UH 1.5A 240 MOHM SMD
Type:-
Inductance:68|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.5A
Q @ Freq:1.4A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:240 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.215"" (5.46mm)"