Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0751.472NL
P0751.472NL
5S-P0751.472NL
P0751.472NL
FIXED IND 4.7UH 4.8A 33 MOHM SMD
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):4.8A
Q @ Freq:5.4A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:33 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.215"" (5.46mm)"