Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0751.332NLT
P0751.332NLT
5S-P0751.332NLT
P0751.332NLT
FIXED IND 3.3UH 5.4A 18 MOHM SMD
Product Description
| Series: | P0751 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5.4A |
| Q @ Freq: | 6.4A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 18 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.215"" (5.46mm)" |