Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0751.332NL
P0751.332NL
5S-P0751.332NL
P0751.332NL
FIXED IND 3.3UH 5.4A 18 MOHM SMD
Product Description
Series:P0751NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):5.4A
Q @ Freq:6.4A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:18 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.215"" (5.46mm)"