Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0751.152NL
P0751.152NL
5S-P0751.152NL
P0751.152NL
FIXED IND 1.5UH 6.4A 12 MOHM SMD
Product Description
Series:P0751NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):6.4A
Q @ Freq:8A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:12 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.215"" (5.46mm)"