Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0751.103T
P0751.103T
5S-P0751.103T
P0751.103T
FIXED IND 10UH 3.8A 50 MOHM SMD
Product Description
Series:P0751
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.8A
Q @ Freq:3.8A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:50 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.215"" (5.46mm)"