Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0751.102NL
P0751.102NL
5S-P0751.102NL
P0751.102NL
FIXED IND 1UH 6.8A 10 MOHM SMD
Product Description
Series:P0751NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):6.8A
Q @ Freq:9A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:10 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.510"" L x 0.370"" W (12.95mm x 9.40mm)","0.215"" (5.46mm)"