Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0648.682NLT
P0648.682NLT
5S-P0648.682NLT
P0648.682NLT
FIXED IND 6.8UH 5.1A 22 MOHM SMD
Type:-
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):5.1A
Q @ Freq:6.6A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:22 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.515"" L x 0.515"" W (13.08mm x 13.08mm)","0.197"" (5.00mm)"