Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0648.462NLT
P0648.462NLT
5S-P0648.462NLT
P0648.462NLT
FIXED IND 4.6UH 6.5A 15.5 MOHM
Type:-
Inductance:4.6|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):6.5A
Q @ Freq:7.8A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:15.5 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.515"" L x 0.515"" W (13.08mm x 13.08mm)","0.197"" (5.00mm)"