Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0648.223NLT
P0648.223NLT
5S-P0648.223NLT
P0648.223NLT
FIXED IND 22UH 3.3A 61 MOHM SMD
Product Description
Series:P0648
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:22|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.3A
Q @ Freq:3.7A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:61 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.515"" L x 0.515"" W (13.08mm x 13.08mm)","0.197"" (5.00mm)"