Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0250.683NL
P0250.683NL
5S-P0250.683NL
P0250.683NL
FIXED IND 68UH 2.3A 130 MOHM SMD
Type:-
Inductance:68|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):2.3A
Q @ Freq:3.2A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:130 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.733"" L x 0.596"" W (18.62mm x 15.14mm)","0.290"" (7.36mm)"