Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0250.473NLT
P0250.473NLT
5S-P0250.473NLT
P0250.473NLT
FIXED IND 47UH 2.6A 86 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 47|ìH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 2.6A |
| Q @ Freq: | 4.5A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 86 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.733"" L x 0.596"" W (18.62mm x 15.14mm)","0.290"" (7.36mm)" |