Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0250.333NLT
P0250.333NLT
5S-P0250.333NLT
P0250.333NLT
FIXED IND 33UH 3A 66 MOHM SMD
Type:-
Inductance:33|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):3A
Q @ Freq:5.5A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:66 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.733"" L x 0.596"" W (18.62mm x 15.14mm)","0.290"" (7.36mm)"