Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0250.222NLT
P0250.222NLT
5S-P0250.222NLT
P0250.222NLT
FIXED IND 2.2UH 7.1A 14 MOHM SMD
Product Description
Series:P0250NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):7.1A
Q @ Freq:16A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:14 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.733"" L x 0.596"" W (18.62mm x 15.14mm)","0.290"" (7.36mm)"