Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation P0250.103NL
P0250.103NL
5S-P0250.103NL
P0250.103NL
FIXED IND 10UH 4.3A 31 MOHM SMD
Product Description
Series:P0250NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):4.3A
Q @ Freq:10A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:31 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.733"" L x 0.596"" W (18.62mm x 15.14mm)","0.290"" (7.36mm)"