NRS6045T100MMGK
5S-NRS6045T100MMGK
NRS6045T100MMGK
FIXED IND 10UH 2.4A 59.8 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.4A |
| Q @ Freq: | 3.1A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 59.8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 12MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -25??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.236"" W (6.00mm x 6.00mm)","0.177"" (4.50mm)" |