NRS6045T100MMGK
5S-NRS6045T100MMGK
NRS6045T100MMGK
FIXED IND 10UH 2.4A 59.8 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.4A
Q @ Freq:3.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:59.8 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:12MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.236"" W (6.00mm x 6.00mm)","0.177"" (4.50mm)"