NR8040T100M
5S-NR8040T100M
NR8040T100M
FIXED IND 10UH 3.1A 44.2 MOHM
Product Description
Series:NR
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.1A
Q @ Freq:3.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:44.2 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:22MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.315"" W (8.00mm x 8.00mm)","0.157"" (4.00mm)"