NR8040T100M
5S-NR8040T100M
NR8040T100M
FIXED IND 10UH 3.1A 44.2 MOHM
Product Description
| Series: | NR |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.1A |
| Q @ Freq: | 3.4A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 44.2 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 22MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -25??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.315"" W (8.00mm x 8.00mm)","0.157"" (4.00mm)" |