NR6028T4R7M
5S-NR6028T4R7M
NR6028T4R7M
FIXED IND 4.7UH 3A 40.3 MOHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3A
Q @ Freq:2.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:40.3 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:39MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.236"" W (6.00mm x 6.00mm)","0.110"" (2.80mm)"