NR6028T101M
5S-NR6028T101M
NR6028T101M
FIXED IND 100UH 660MA 780 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):660mA
Q @ Freq:620mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:780 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:3MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.236"" W (6.00mm x 6.00mm)","0.110"" (2.80mm)"