NR6028T100M
5S-NR6028T100M
NR6028T100M
FIXED IND 10UH 1.9A 84.5 MOHM
Product Description
Series:NR
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.9A
Q @ Freq:1.9A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:84.5 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:20MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.236"" W (6.00mm x 6.00mm)","0.110"" (2.80mm)"