NR5040T4R7N
5S-NR5040T4R7N
NR5040T4R7N
FIXED IND 4.7UH 3.1A 37.7 MOHM
Product Description
Series:NR
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):3.1A
Q @ Freq:3.3A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:37.7 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:28MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.193"" L x 0.193"" W (4.90mm x 4.90mm)","0.161"" (4.10mm)"