NR5040T2R2N
5S-NR5040T2R2N
NR5040T2R2N
FIXED IND 2.2UH 3.5A 28.6 MOHM
Product Description
Series:NR
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):3.5A
Q @ Freq:4.6A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:28.6 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:42MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.193"" L x 0.193"" W (4.90mm x 4.90mm)","0.161"" (4.10mm)"