NR4018T221M
5S-NR4018T221M
NR4018T221M
FIXED IND 220UH 170MA 4.8 OHM
Product Description
Series:NR
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:220|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):170mA
Q @ Freq:270mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:4.8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:4MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.071"" (1.80mm)"