NR10050T6R5N
5S-NR10050T6R5N
NR10050T6R5N
FIXED IND 6.5UH 5.2A 23.4 MOHM
Product Description
Series:NR
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:6.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):5.2A
Q @ Freq:6A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:23.4 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:19MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.386"" W (10.00mm x 9.80mm)","0.197"" (5.00mm)"