NR10050T470M
5S-NR10050T470M
NR10050T470M
FIXED IND 47UH 1.8A 119.6 MOHM
Product Description
Series:NR
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.8A
Q @ Freq:2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:119.6 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:7MHz
Size / Dimension:-
Other:-25??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.386"" W (10.00mm x 9.80mm)","0.197"" (5.00mm)"