NLV25T-2R7J-EF
5S-NLV25T-2R7J-EF
NLV25T-2R7J-EF
FIXED IND 2.7UH 195MA 1.7 OHM
Product Description
Series:NLV-EF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:2.7|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):195mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.7 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 7.96MHz
Operating Temperature:70MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.075"" (1.90mm)"