NLV25T-1R2J-EF
5S-NLV25T-1R2J-EF
NLV25T-1R2J-EF
FIXED IND 1.2UH 230MA 1.2 OHM
Product Description
| Series: | NLV-EF |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 230mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 230MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.075"" (1.90mm)" |