Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NLCV32T-4R7M-EFR
NLCV32T-4R7M-EFR
5S-NLCV32T-4R7M-EFR
NLCV32T-4R7M-EFR
FIXED IND 4.7UH 900MA 240 MOHM
Product Description
Series:NLCV-EF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):900mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:240 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:15 @ 7.96MHz
Operating Temperature:46MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.094"" (2.40mm)"