Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NLCV32T-3R3M-EFR
NLCV32T-3R3M-EFR
5S-NLCV32T-3R3M-EFR
NLCV32T-3R3M-EFR
FIXED IND 3.3UH 1A 192 MOHM SMD
Product Description
Series:NLCV-EF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:192 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:15 @ 7.96MHz
Operating Temperature:54MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.094"" (2.40mm)"