Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NLCV32T-1R5M-PFR
NLCV32T-1R5M-PFR
5S-NLCV32T-1R5M-PFR
NLCV32T-1R5M-PFR
FIXED IND 1.5UH 1.4A 95 MOHM SMD
Product Description
Series:NLCV-PF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.4A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:114 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:15 @ 7.96MHz
Operating Temperature:80MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.094"" (2.40mm)"