Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NLCV32T-1R0M-EFRD
NLCV32T-1R0M-EFRD
5S-NLCV32T-1R0M-EFRD
NLCV32T-1R0M-EFRD
FIXED IND 1UH 1.7A 66 MOHM SMD
Product Description
Series:NLCV-EFD
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.7A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:66 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:15 @ 7.96MHz
Operating Temperature:100MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 125??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),-,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.094"" (2.40mm)"