NLCV32T-151K-EFD
5S-NLCV32T-151K-EFD
NLCV32T-151K-EFD
FIXED IND 150UH 100MA 7.93 OHM
Product Description
| Series: | NLCV-EFD |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 150|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 100mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 7.93 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 8MHz |