Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NLCV32T-151K-EFD
NLCV32T-151K-EFD
5S-NLCV32T-151K-EFD
NLCV32T-151K-EFD
FIXED IND 150UH 100MA 7.93 OHM
Product Description
Series:NLCV-EFD
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:150|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):100mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:7.93 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 796kHz
Operating Temperature:8MHz