Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NLCV32T-100K-PFR
NLCV32T-100K-PFR
5S-NLCV32T-100K-PFR
NLCV32T-100K-PFR
FIXED IND 10UH 600MA 420 MOHM
Product Description
Series:NLCV-PF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):600mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:504 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 2.52MHz
Operating Temperature:30MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.094"" (2.40mm)"