Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NLCV25T-4R7M-PFR
NLCV25T-4R7M-PFR
5S-NLCV25T-4R7M-PFR
NLCV25T-4R7M-PFR
FIXED IND 4.7UH 500MA 570 MOHM
Product Description
Series:NLCV-PF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:684 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 7.96MHz
Operating Temperature:46MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.075"" (1.90mm)"