NLCV25T-1R0M-EF
5S-NLCV25T-1R0M-EF
NLCV25T-1R0M-EF
FIXED IND 1UH 475MA 442 MOHM SMD
Product Description
Series:NLCV-EF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):475mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:442 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 7.96MHz
Operating Temperature:200MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.075"" (1.90mm)"