NLCV25T-100K-EF
5S-NLCV25T-100K-EF
NLCV25T-100K-EF
FIXED IND 10UH 210MA 2.197 OHM
Product Description
Series:NLCV-EF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):210mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.197 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 2.52MHz
Operating Temperature:32MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,2.52MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.075"" (1.90mm)"