Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NLC453232T-4R7K-PF
NLC453232T-4R7K-PF
5S-NLC453232T-4R7K-PF
NLC453232T-4R7K-PF
FIXED IND 4.7UH 650MA 270 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):650mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:270 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 7.96MHz
Operating Temperature:35MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)"