Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NLC453232T-470K-PF
NLC453232T-470K-PF
5S-NLC453232T-470K-PF
NLC453232T-470K-PF
FIXED IND 47UH 260MA 1.9 OHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):260mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.9 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 2.52MHz
Operating Temperature:11.5MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,2.52MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)"